PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Vendredi 21.06.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Deset let informačního centra ve Smetanově rodišti

Na konci června oslavilo Informační centrum v Litomyšli deset let od slavnostního otevření, které se uskutečnilo v roce 1993 za přítomnosti Livie Klausové, manželky současného prezidenta ČR Václava Klause.
Paní Klausová nebyla zdaleka jediná významná osobnost, která prostory informačního centra na Smetanově náměstí navštívila - podíval se sem během své soukromé návštěvy v Litomyšli i tehdejší prezident Václav Havel a dalšími známými osobnostmi byli např. operní pěvkyně Dagmar Pecková, zpěvačka Bára Basiková, Milan Knížák, Ivan Vyskočil a další.
Vedoucí "íčka" a provozovatelkou na základě mandátní smlouvy s městem byla od založení do roku 1997 paní Eva Piknová, poté došlo na tomto postu k výměně a na místo Evy Piknové nastoupila Blanka Brýdlová, která je provozovatelkou i nyní, přičemž dočasně je pověřena vedením paní Markéta Dvořáková.
Mezi hlavní akce, které infocentrum spolupořádalo, patří setkání sedmi středoevropských prezidentů v dubnu 1994, návštěva Juana Carlose v roce 1996, Mezinárodní sborová soutěž a pomoc při udržování kontaktů mezi Litomyšlí a partnerskými městy. V dubnu roku 2002 infocentrum uspořádalo ve spolupráci s Asociací infocenter ČR Celorepublikové setkání infocenter České republiky v prostorách zámeckého kongresového centra. Každoročně představují pracovníci infocentra krásy města na nejvýznamnějších veletrzích cestovního ruchu v ČR i v zahraničí. Díky stabilnímu okruhu průvodců zajišťuje také infocentrum prohlídky města v pěti jazycích. Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu uspořádalo infocentrum několik regionálních prezentací pro domácí i zahraniční touroperátory a novináře.
Úspěchem informačního centra Litomyšl bylo získání ceny za nejlepší propagační materiál v ČR v kategorii "leták- skládačka" na soutěži propagačním materiálů Tourpropag 99 v Písku za soubor infoletáků o městě a okolí. Dále infocentrum získalo ocenění ve dvou ročnících soutěže O nejhezčí turistickou pohlednici. Neméně důležitým oceněním bylo vyhlášení litomyšlského infocentra nejlepším informačním centrem Pardubického kraje roku 2002 - tedy hned v prvním ročníku vyhlašování soutěže. K ocenění jistě přispěl i fakt, že v dubnu r. 2001 byla otevřena sezónní pobočka infocentra na zámku, která zdárně funguje pro turisty z ČR i zahraničí již třetí letní turistickou sezónu.
Informační centrum neposkytuje pouze služby pro turisty, ale i občany města. Od roku 1995 je pravidelně vydáván a do každé domácnosti doručen Kalendář kulturních a sportovních akcí (nyní jako součást Lilie), velmi vyhledávanou službou je poskytování informací o vlakových a autobusových spojích, kopírování či internet pro veřejnost. Jednou z posledních nově nabízených služeb je prodej vstupenek Tickeart na pražské i mimopražské muzikály, divadla, balet, operu atd.
Nejenom za výše zmiňované úspěchy, ale za každodenní rozvoj a chod informačního centra patří velké poděkování všem současným i bývalým zaměstnancům, brigádníkům i praktikantům, průvodcům, spolupracovníkům i sympatizantům informačního centra Litomyšl. Stejně velký dík je třeba poslat i radním města a zastupitelům, bez jejichž podpory by nebylo možné infocentrum provozovat.

Informační centrum Litomyšl
Blanka Brýdlová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

04.08.2003 v 19:32Simona Sládková

Samozřejmě se připojuji s gratulací - už nám roste další generace "pracovníků v IC" :-)))). (Naše malá tam vyrostla od mimíska do pěti let a práci se zákazníkem ovládá už teď perfektně :-))).


11.07.2003 v 15:36Luděk Šorm, IC Pardubice

Teď jsem se dozvěděl, že kolegyně Blanka Brýdlová ve svém článku nezmínila nejkrásnější dárek k jubileu svého "íčka": právě 9.června 2003 se jí narodila dcera Justýna (49 cm, 3 kg). Upřímně gratuluji a dcerce i mamince přeji hlavně pevné zdraví.


Zveřejněno 11.07.2003 v 13:00 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA